פרויקט "הגוש הגדול", תל אביב

בשנים האחרונות, הפרויקט זכה לסיקור נרחב בתקשורת, בשל האתגרים המורכבים המאפיינים אותו, וביניהם, פינוי שדה התעופה "שדה דב", שיקולים תכנוניים ואקולוגיים סבוכים של הקמת שכונות חדשות תוך שמירה על ערכי הטבע, ושמירה על זכויותיהם המוצדקות של ריבוי בעלי זכויות פרטיים בקרקעות.

עו"ד עמי בן יעקב מייצג קבוצת בעלי זכויות, המחזיקה בכ-30% מכלל הזכויות ב"גוש הגדול" ומטפל מזה כמעט 30 שנה בקידום הפרויקט המורכב והסבוך בירוקרטית, ובכלל זה ארגון בעלי הזכויות, תכנון הפרויקט, תאום מול הגורמים המקצועיים ברשויות המוסמכות, תכנית העיצוב הארכיטקטונית ועוד.

ההליכים הנמשכים כבר למעלה משנות דור, עניינם פירוק השיתוף במקרקעין בדרך היעילה והצודקת ביותר, בנסיבות הענין, לטובת בעלי הזכויות. המטרה שעמדה לנגד עיננו היתה לאפשר התארגנות שתקדם את התכנון והבניה, על מנת להגיע לבנין קיים אותו ניתן לרשום כבית משותף ולייחד את היחידות בו לבעלי הזכויות, כל אחד לפי חלקו היחסי.

התארגנות מוסכמת זו נועדה להבטיח את הוצאתו לפועל של הפרויקט, ככל האפשר ללא עיכובים מיותרים. כיום ניתן לראות בגאווה את מאות הדירות שנבנו ע"י לקוחותינו הנהנים ממגורים בשכונה חדשה ומודרנית.

השטח בו הוקמו הבניינים מהווה כ- 60% משטח הגוש, ומשרדנו ממשיך ללוות את הבעלים גם בטיפול בזכויותיהם בחלק המערבי בשטח של למעלה מ-1,000 דונם בחלק הצפוני של תל אביב, ושבחלקו, בין היתר, פעל עד לאחרונה, עד לפינויו נמל התעופה שדה דב, עתידות להיבנות כ-16,000 יחידות דיור, ועוד עשרות מבנים של חנויות, בתי עסק, בתי מלון, שטחי מסחר, מבני ציבור, מקומות תעסוקה, מרפאות ועוד.

בזכות הליווי המקצועי והייחודי שלנו, הכולל ניסוח פתרונות יזמיים-עסקיים, לצד הייעוץ המשפטי, נבנו עד כה באזור זה למעלה מ-95% מסך 3,600 יחידות הדיור שכבר אושרו לבנייה.

גם בימים אלה בן-יעקב, משרד עו"ד ממשיך ללוות את בעלי הקרקעות באזור, תוך הקפדה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בהם נודע משרדנו, ולמען הפקת תשואה אופטימלית ללקוחותינו.